SFP-комутатори – це спеціалізоване обладнання, оснащене портами для під'єднання модулів SFP (трансіверів), які використовуються для перетворення сигналу, спрямованого оптоволоконними лініями у формат Ethernet або навпаки.
Світч із SFP за своєю суттю додатково здатний виконувати функцію медіаконвертера. Таке обладнання особливо потрібне на великих промислових підприємствах, операторах ТКС у провайдерів інтернету.
Особливості мережних SFP-комутаторів
Обладнання, оснащене SFP-портами, має ряд особливостей. Розглянемо деякі з них:
- Додаткові можливості комутації. За допомогою мережевого SFP-комутатора можна створити топологію мережі, що включає сегменти різних інформаційних каналів (оптоволокно, Ethernet).
- Широкий асортимент. Сьогодні доступні комутаційні пристрої для реалізації проєктів будь-якої складності.
- Гаряча заміна. У разі несправностей SFP-модуля не потрібно знеструмлювати світч і припиняти роботу, досить просто поміняти обладнання, що вийшло з ладу.
- Проста модернізація мережевої архітектури. Для збільшення відстані, на яку передаватиметься трафік, достатньо замінити тип SFP-модуля. Найновіші моделі трансіверів здатні відправляти пакети на відстань до 100 км.
- Вартість. Системним інтеграторам доступний широкий вибір моделей під будь-який бюджет, оскільки ціна SFP-комутатора варіюється з урахуванням низки факторів: кількість портів, конфігурація системи, здатність підтримки трансіверів певного типу.
Для чого використовують комутатори зі SFP-портами?
Мережні комутатори з можливістю підключення SFP-модулів потрібні для наступних завдань:
- Формування єдиної мережі для кількох віддалених офісів. Звичайна кручена пара допоможе досягти передачі даних на кілька десятків метрів. Цього звичайного недостатньо для завдань сучасного бізнесу, в умовах якого офіси можуть знаходитись на значній відстані один від одного. Оптимальне рішення - установка у двох точках комутаторів під оптоволокно. У цьому випадку легко досягти передачі даних на дистанцію 70-100 км.
- З'єднання IP-камер. Комутатори з SFP-портами уможливлюють підключення та взаємодію кількох камер спостереження. Комутація IP камер, розміщених на віддаленні один від одного, потрібна на великих підприємствах, складах і базах. Камери можуть знаходитись на відстані від відеореєстратора. Реалізація цього завдання можлива завдяки комутації SFP.
- Доступ до Інтернету. Більшість провайдерів зараз забезпечують прокладання оптоволоконних мереж. При цьому на стороні абонента необхідно використовувати пристрій SFP.
Які модулі можна замовити для освітлення з SFP?
Завдяки використанню різних моделей SFP-модулів функціонал сучасних мережевих систем суттєво розширено. При формуванні нової мережевої структури або її модернізації слід чітко визначити, які завдання на неї покладатимуться. З урахуванням функціонала вибирається конкретна модель.
Ви можете замовити комутатор SFP наступних типів:
- 100Base LX – модуль забезпечує швидкість передачі даних 100 Мбіт/с за ВОЛЗ.
- 100Base T – пристрій для трансляції даних по Ethernet кабелю зі швидкістю 100 Мбіт/с.
- 1000Base LX – пристрій забезпечує параметри швидкості 1 Гбіт/с. Граничне видалення під час передачі оптичними каналами - 10 кілометрів.
- 1000Base T – передачі даних використовується кручена пара. Доступна дистанція - в межах 100 м. Можлива швидкість - 1 Гбіт/с.
- 1000Base ZX – одномодовий канал із максимальною дальністю передачі сигналу 70 км. Заявлена швидкість 1 Гбіт/с.
- 10GBase LR – одномодовий канал, заявлена пропускна спроможність 10 Гбіт/с, можливе видалення – до 10 кілометрів.
- 10GBase ER – швидкісне обладнання підтримує віддалену (до 40 км) трансляцію даних по одномодовому дроту для 10-гігабітного з'єднання.
Купити SFP комутатор у Києві та Україні
Наша компанія Nexen спеціалізується на монтажі мережевого обладнання та систем відеоспостереження. Для розширення бездротової мережі або формування нової архітектури у нас можна купити комутатори з портами SFP в Києві.
У нас можна замовити switch із підтримкою SFP з доставкою до будь-якого міста України. Ми працюємо з фізичними особами та юридичними організаціями. Можлива оплата за безготівковим розрахунком з наданням усієї необхідної документації.
Популярні питання
☑️ Що таке SFP комутатор?
SFP комутатор - це світч, який використовує SFP (Small Form-factor Pluggable) інтерфейс для підключення оптичних або мідних трансиверів. Він забезпечує гнучкість і масштабованість мережевої інфраструктури, оскільки дозволяє використовувати різні типи модулів для підключення кабелів з різною пропускною здатністю та дальністю передачі.
☑️ Чим SFP відрізняється від SFP+?
SFP - це компактний інтерфейс, що передбачає гарячу заміну. Він використовується для підключення трансиверів до мережевого обладнання. SFP+ - це розширена версія технології, що надає більш високу пропускну здатність (до 10 Гбіт/с) та підтримку додаткових стандартів передачі даних.
☑️ Як вибрати відповідний SFP трансивер для комутатора?
При виборі SFP трансивера враховуйте тип кабелю (оптичний чи мідний), довжину кабелю та відстань між пристроями, пропускну здатність та стандарти передачі даних, які необхідні.
☑️ Чи можна використовувати SFP трансивери різних виробників в одному світчі?
У більшості випадків SFP модулі різних брендів можуть використовуватися в одному комутаторі, якщо вони сумісні з його специфікаціями та стандартами. Однак, деякі виробники мережевого обладнання можуть блокувати або обмежувати використання сторонніх трансіверів. Цей момент краще перевіряти перед покупкою.